FANDOM


Sharingan

Sharingan Madary Uchiha.

'Sharingan (写輪眼 dosł. "kopiujące oko") - Kekkei genkai, Dōjutsuwykorzystywane przez Klan Uchiha. Wywodzi się on z Byakugana. Daje on użytkownikowi kilka specjalnych mocy: pozwala dostrzec swojego przeciwnika wśród klonów i tłumów, jak i skopiowaćjutsu wroga. Nie pozwala jednak kopiować technik Kekkei genkai.'

Poziomy Sharingana[1]EditEdit

Pierwszy poziom[2]EditEdit

'Pierwszy poziom' - jest to poziom zaraz po aktywacji Sharingana. Cechuje się jedną lub dwoma łezkami. Pozwala na dostrzeżenie rzeczy, które nie są widoczne dla zwykłego oka oraz na kopiowanie technik Taijutsu.

Drugi poziom[3]EditEdit

'Drugi poziom' - jest to w pełni uformowany Sharingan. W oku pojawiają się już trzy łezki. Pozwala on na skopiowanie wszystkich rodzaju jutsu prócz Kekkei genkai. Użytkownik widzi ruchy przeciwników, których wcześniej nie postrzegał.

Trzeci poziom[4]EditEdit

'Trzeci poziom' - tak zwany Mangekyō Sharingan (jap. 万華鏡写輪眼 dosł. "kalejdoskopowy sharingan"). Pozwala on używać bardzo zaawansowanych technik genjutsu. Jego wygląd jest inny u każdego posiadacza. Przy nadmiernym korzystaniu może prowadzić do ślepoty. By go zdobyć, należy odczuć bardzo silne emocje ( najczęściej negatywne). Jedną z metod jest zabicie swego najlepszego przyjaciela.

Czwarty poziom[5]EditEdit

'Czwarty poziom' - wieczny Mangekyō Sharingan (jap. 永遠の万華鏡写輪眼 eien no mangekyō sharingan, dosł. "wieczny kalejdoskopowy sharingan). Jest to legendarny poziom Sharingana, który osiągnęli Madara Uchiha iSasuke Uchiha . W przeciwieństwie do Mangekyō Sharingan nie prowadzi do ślepoty i pozwala kontrolować tak silne demony jak Kyuubi. By osiągnąć ten poziom, należy wydłubać oczy komuś z klanu Uchiha, najlepiej brata i je sobie wszczepić, ale wymiana ta może nastąpić tylko jeśli oboje aktywowali Mangekyō Sharingan.

Techniki Mangekyō Sharingan[6]EditEdit

*Tsukuyomi (jap. 月読?)

==Znani użytkownicy Sharingana[7]Edit== *Sasuke Uchiha

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.